Product was successfully added to your shopping cart.

Grille Weber - gazowe, węglowe, elektryczne

Odwiedź nas:

ul. Nad Serafą 56, Kraków
Pon-Pt: 9-18, Sob 9-15
tel. +48 668 151 378

0 0,00 zł

Nie masz produktów w koszyku.

Przerabianie Grilla Gazowego

Firma Weber-Stephen Polska sp. z o.o. ostrzega wyraźnie przede wszystkich ze względów bezpieczeństwa przed dokonywaniem przeróbek grilli gazowych, które pochodzą z innego państwa, spełniają tamtejsze wymogi techniczne i zostały do nich dostosowane. Dotyczy to w szczególności przypadku istnienia w innym państwie ciśnienia gazu odmiennego od standardu polskiego (37mbar).

W razie dokonania przeróbki grilla gazowego istnieje w szczególności

  • ryzyko zagrożenia i odpowiedzialności
  • możliwość ujemnego wpływu na działanie grilla

Dlatego też firma Weber-Stephen Polska sp. z o.o. ostrzega wyraźnie przed wykonywaniem przeróbek grilla gazowego na własną rękę, zlecaniem wykonania przeróbek lub zakupem przerobionych grilli.
Prosimy ponadto o zrozumienie, że nie możemy ponosić odpowiedzialności za dokonane przeróbki wskutek zmiany (dokonania przeróbki) grilla wygasa udzielona przez nas gwarancja producenta i zwracamy uwagę na następujące sprawy:

  • Wszystkie grille gazowe wprowadzone do sprzedaży przez firmę Weber-Stephen Polska sp. z o.o. posiadają znak CE. Mówiąc prościej, potwierdza to, że odpowiednie urządzenie zostało skonstruowane i wyprodukowane w taki sposób, że może być eksploatowane bezpiecznie w Polsce i zgodnie z przepisami obowiązującymi w Polsce i nie stanowi niebezpieczeństwa dla osób, zwierząt domowych i innych produktów.
  • Ponadto w przypadku wszystkich grilli gazowych wprowadzonych do sprzedaży przez firmę Weber-Stephen Polska sp. z o.o. zapewniono, że zostały one dostosowane do ciśnienia gazu obowiązującego w Polsce i spełniają wszystkie ustawy i normy w Polsce. Ustawowy standard w Polsce odnośnie istniejącego ciśnienia gazu zasadniczo wynosi 37mbar. (patrz informacja zgodnie z art. 2 ust. 2 dyrektywy 2009/142/WE Komisji Europejskiej.) Tylko na takie grille firma Weber-Stephen Polska sp. z o.o. udziela dodatkowej gwarancji do 25 lat.
  • Wszystkie doprowadzające gaz elementy grilla są dostosowane do ciśnienia panującego w państwie, dla którego zostały wyprodukowane. Do dokonania przeróbki na inne ciśnienie gazu niż istnieje w państwie przeznaczenia nie wystarczy więc wymienić nadciśnieniowego urządzenia zabezpieczającego. Ale nie zapewnia ono działania grilla bez zarzutu i uzyskania optymalnego wyniku grillowania. Ponadto może to stanowić zagrożenia.
  • Przezornie zwracamy ponownie uwagę, że nie możemy udzielić na to żadnej gwarancji i Twoje roszczenie gwarancyjne wygaśnie, jeśli i o ile dokonasz lub zlecisz dokonanie technicznej zmiany Grilla firmy Weber.
  • W razie wypadku z grillem, który nie jest przewidziany do użytkowania w Polsce lub w którym dokonano przeróbek, zasadniczo odpowiada ten, kto użytkuje grill lub dokonuje przeróbek technicznych. Dotyczy to w szczególności wad przerobionych elementów grilla.
  • Nie traktuje się jako przeróbki w wyżej wymienionym rozumieniu zastosowania zaprojektowanego do użytkowania w Polsce grilla gazowego firmy Weber serii Q 100, Q 120, Q 200 i Q 220 w połączeniu z prawidłowo przyłączonym oryginalnym przyłączem Caravan firmy Weber i przerobienia grilla gazowego firmy Weber Q 100 z wkładu na butlę gazową, jeżeli i o ile w tym celu wykorzystuje się oryginalny zestaw do dokonywania przeróbek firmy Weber-Stephen i zostanie on prawidłowo podłączony. W tym zakresie wszystkie udzielone przez nas gwarancje obowiązują nadal.