Product was successfully added to your shopping cart.

Grille Weber - gazowe, węglowe, elektryczne

Odwiedź nas:

ul. Nad Serafą 56, Kraków
Pon-Pt: 9-18, Sob 9-15
tel. +48 668 151 378

0 0,00 zł

Nie masz produktów w koszyku.

Sercem grilli węglowych jest żar

Węgiel drzewny czy brykiet? Różnica jest w jakości, która mocno wpływa na smak czy samo grillowanie. Węgiel drzewny jest w sumie tańszy ale nieopłacalny, gdyż pali się szybciej niż brykiet i potrzebne są go większe ilości oraz powstaje bardzo dużo popiołu, który może zaszkodzić jedzeniu. Do tego węgiel drzewny grzeje nierównomiernie, gdyż na początku jest bardzo gorący, ale szybko traci swoją moc.

Korzyści z używania brykietów

Brykiety o dobrej jakości jak np. Brykiety Premium firmy Weber, dystrybuują ciepło równomiernie i umożliwiają lepszą kontrolę temperatury i lepsze efekty grillowania. Brykiety Premium firmy Weber cechuje długi czas palenia. Niewykorzystane mogą być użyte ponownie, jeśli po grillowaniu zamknie się wszystkie wloty powietrza i tym sposobem żar zostanie zagaszony.

ŁATWE ROZPALANIE

Starter do grilla ułatwia rozpalanie brykietu i skraca czas czekania do ok 30 min. Dodatkowe rozpalanie odpada. Należy napełnić starter brykietem np. firmy Weber. Na ruszcie do palenia położyć 3 kostki rozpałki i zapalić je. Na zapalonych kostkach ułożyć starter. Po ok. 30 min brykiety powinny być rozżarzone i pokryte szarą warstwą popiołu. Brykiet wsypać na ruszt do palenia.

Jako rozpałkę polecamy rozpałkę w kostkach firmy Weber.. Są one bezzapachowe, nie wytwarzają dymu, wodoodporne i nietoksyczne.

Brak zdjęcia: ruszt do pieczenia wykonany jest z masywnej i chromowanej stali. Ruszt do palenia usytuowany jest w optymalnej odległości od rusztu do pieczenia, przez co zapewnione jest bardzo dobre krążenie powietrza.

Zobacz ofertę grilli węglowych Weber »